جزئیات مطلب

آب شرب سالم در روستاهای سیل زده استان زنجان برقرار است

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 19 فروردین,1398/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
آب شرب سالم در روستاهای سیل زده استان زنجان برقرار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، گفت : با توجه به بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل در هفته گذشته به تاسیسات آبرسانی 32 روستای استان زنجان  با 5 هزار و 82 خانوار خسارت وارد کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، رضا کابلی افزود : خسارت ناشی از سیل به تاسیسات آبرسانی روستاهای استان بالغ بر 49 میلیارد و 709 میلیون ریال برآورد گردیده است.

وی اظهار داشت : عمده خسارت وارده به خطوط انتقال ، شبکه توزیع و منابع تامین آب می باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت : خطوط انتقال و قنوات که در اثر وقوع سیل تخریب و با گل و لای انباشته شده بود در حال حاضر به صورت موقت بازسازی و لایروبی گردیده است .

کابلی با تاکید بر اینکه اهالی روستاهای سیل زده استان زنجان از آب شرب سالم بهره مند هستند، تصریح کرد : روز حادثه آبرسانی سیار در محل های مورد نیاز انجام گردید و درحال حاضر نیز آب شرب سالم برای مشترکین برقرار است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت : تعمیر و بازسازی تاسیسات آبرسانی روستاهای سیل زده در جهت برقراری مطلوب و عادی جریان آب  در حال انجام می باشد .

وی با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود با 13 روستا بیشترین خسارت را دیده است، تصریح کرد: مجتمع آبرسانی جامع السراء شهرستان ایجرود با 6 روستای تحت پوشش که در اثر بارندگی های اخیر دچار مشکل شده بود در حال حاضر آب آشامیدنی سالم پس از شستشوی مخازن و خطوط انتقال و بعد از تاییدیه شبکه بهداشت آب روستاها وارد مدار گردیده است.

Print

تعداد نمایش ها (847)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان