جزئیات مطلب

آنالیز 17 عنصر فلز سنگین منابع تامین آب در سطح روستاهای استان زنجان

نویسنده: روابط عمومی/یکشنبه, 20 مرداد,1398/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
آنالیز 17 عنصر فلز سنگین منابع تامین آب در سطح روستاهای استان زنجان

علیرضا جزء قاسمی گفت: نمونه برداری و آنالیز 17 عنصر فلز سنگین از 1205 نقطه منابع تامین آب و مخازن ذخیره در روستاهای سطح استان مطابق با استانداردهای موجود طی سال های 97-96 صورت پذیرفت.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان اعتبار هزینه شده را رقمی بالغ بر 500 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با همکاری بخش خصوصی از کلیه منابع تامین آب روستاهای سطح استان همچنین مخازن ذخیره آب نمونه برداری و با دستگاه ICP-Mass  که به روز ترین تکنولوژی دنیا در خصوص اندازه گیری ریزآلاینده های معدنی در دنیا می باشد برای 17 عنصر با دقت 0/01 میلیون گرم در لیتر اندازه گیری گردید.

وی تصریح کرد: باتوجه به 17 آنالیز انجام گرفته برای فلزات سنگین در سطح استان و دست یابی به نقشه آبهای سطحی و زیرزمینی سطح استان، نقشه پهنه بندی میزان فلزات سنگین برای شرکت تهیه گردید.

جزء قاسمی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر تعیین محل های تامین آب با دقت بیشتری از نظر دارا بودن آب لازم و کیفیت آن انجام می گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد: طبق دستورالعمل های ارسالی از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور کلیه منابع تامین آب، مخازن ذخیره و شبکه توزیع باید دو سالانه عناصر فلزات سنگین اندازه گیری گردد که این مهم در حال حاضر در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان رعایت می گردد.

Print

تعداد نمایش ها (717)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان