جزئیات مطلب

خروج بیست و ششمین روستای استان زنجان از بحران آب

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 29 دی,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
خروج بیست و ششمین روستای استان زنجان از بحران آب

با احداث، بازسازی و تعمیر چهار و نیم کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع از محل طرح های عمرانی روستای اغلبیک علیا از توابع شهرستان ایجرود به عنوان بیست و ششمین روستا از بحران آب خارج شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، مدیرعامل شرکت آبفار با اشاره به حل بحران آب روستای اغلبیک علیا گفت: فرسودگی تاسیسات آبرسانی در روستای اغلبیک علیا، منجر به هدررفت آب و توزیع ناعادلانه آن در سطح روستا گردیده بود.

رضا کابلی افزود: با احداث و بازسازی چهار و نیم کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، تعمیرات اساسی مخزن 200مترمکعبی، حصار کشی و لایروبی قنات از محل اعتبارات عمرانی مشکل کمبود آب شرب روستا مرتفع گردید.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتبار هزینه شده در این پروژه رقمی بالغ 350 میلیون تومان است، تصریح کرد: هفت روستای شهرستان ایجرود در سال جاری با بحران آب مواجه بود که خوشبختانه با مشارکت اهالی و اعتبارات عمرانی شرکت آبفار روستاهای نجم الشیخان و اغلبیک علیا از این بحران خارج و مشکل کمبود آب شرب آنها مرتفع گردیده است.

شایان ذکر است روستای اغلبیک علیا دارای 264 خانوار با 790 نفر جمعیت تحت پوشش شرکت آبفار استان قرار دارد و از خدمات آبرسانی بهره مند میگردد.

 

Print

تعداد نمایش ها (610)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان