جزئیات مطلب

رفع کمبود آب 6 روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 08 مرداد,1398/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
رفع کمبود آب 6 روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن

با ترمیم خط انتقال مسیر ینگجه به محمدآباد شهرستان خدابنده، کمبود آب شرب 6 روستای تحت پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن مرتفع گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان با اعلام خبر فوق گفت: در راستای تامین آب شرب 6 روستای شهرستان خدابنده که تحت پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن قرار دارد 3 کیلومتر و 200 متر از خط انتقال این مجتمع اصلاح و بازسازی شد.

رضا کابلی افزود: خط انتقال مسیر روستاهای ینگجه و محمدآباد به دلیل فرسودگی و وجود انشعابات غیرمجاز مکرر دچار شکستگی و قطعی آب می گردید که با طراحی و مشاوره مجدد بیش از 3 کیلومتر از خط انتقال این مسیر اصلاح و بازسازی گردید.

وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را رقمی بالغ بر 285 میلیون تومان عنوان و تصریح نمود: برآورد هزینه اجرای پروژه توسط پیمانکار 700 میلیون تومان بود که شرکت با مشارکت اهالی این رقم را 60درصد کاهش داد.

این مقام مسئول دلیل عمده قطعی آب در این مسیر را وجود انشعابات غیر مجاز و فرسودگی تاسیسات عنوان کرد.

کابلی در ادامه یادآور شد: مجتمع آلاچمن 30 روستای شهرستان های ایجرود، خدابنده، سلطانیه و زنجان را تحت پوشش خود دارد که بیشترین روستا شامل شهرستان های ایجرود با 17 روستا و خدابنده با 10 روستا می باشد.

وی گفت: مجتمع آلاچمن دارای 111 کیلومتر خط انتقال، 108 کیلومتر شبکه توزیع، 4 هزار و 800 مترمکعب مخزن با 16 ایستگاه پمپاژ است.

 مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان محل تامین آب مجتمع آبرسانی آلاچمن را 5 رشته قنات و چشمه و 10 حلقه چاه اعلام کرد و افزود: بالغ بر 8 هزار مشترک تحت پوشش مجتمع آبرسانی آلاچمن قرار دارد.

 

Print

تعداد نمایش ها (662)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان