جزئیات مطلب

سهم مشارکت مردم در پروژه های آبرسانی روستایی رشد چشمگیری داشته است

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 11 تیر,1398/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
سهم مشارکت مردم در پروژه های آبرسانی روستایی رشد چشمگیری داشته است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، رضا کابلی با اشاره به اینکه سهم مشارکت مردم د پروژه های عمرانی رشد چشمگیری داشته است به همراه  غلامرضا بازگشا مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان از روند اجرای پروژه آبرسانی مشارکت مردمی روستاهای جوقین و خویین از توابع شهرستان ایجرود بازدید کرد .

مدیرعامل شرکت آبفار با تبیین اهداف این بازدید گفت: این دیدارها به منظور بیان عملکرد، بررسی پیشرفت ها و چالش های پیش روی آب و فاضلاب روستایی  و نشان دادن مشارکت گسترده مردم در طرح های آبرسانی در استان زنجان می باشد .

رضا کابلی با اشاره به اینکه روستای جوقین با  928 خانوار دارای هدررفت بالای آب شرب بود تصریح کرد : شبکه توزیع روستای جوقین با توجه به فرسودگی دچار شکستگی های مکرر می گردید و این امر منجر به هدررفت 52درصدی در این روستا شده بود.

این مقام مسئول تصریح کرد : اهالی روستای جوقین مانند روستاهای دیگر شهرستان ایجرود با مشارکت خود و همراهی شرکت آبفار استان زنجان اقدام به احداث 26 کیلوتر شبکه توزیع نموده است .

وی اعتبار پیش بینی شده در این پروژه را رقمی بالغ بر 10000میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این پروژه سهم شرکت آبفار 7500 میلیون ریال و آورده دهیاری و اهالی روستا 2600 میلیون ریال می باشد.

کابلی در ادامه با اشاره به احداث مخزن 200 مترمکعبی روستای خویین یکی دیگر از پروژه های مشارکتی، افزود: روستای تاریخی خویین از روستاهای غیرتحت پوشش امور آبفار شهرستان ایجرود می باشد.

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی شرکت خدمات رسانی در حوزه آب شرب است، تصریح کرد: در روستای خویین در کنار احداث مخزن، 800 متر خط انتقال و 4400 متر شبکه توزیع نیز سال گذشته با مشارکت اهالی انجام گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد : در این پروژه مشارکت مردم چشمگیر بوده است و با تمام توان چه در زمینه مالی و چه در زمینه یدی بیشترین کمک را به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان نموده اند که این فعالیت ها کاهش اعتبار پروژه و روند تسریع کار را به دنبال دارد . 

Print

تعداد نمایش ها (242)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان