جزئیات مطلب

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان در نشست خبری گفت: جمع آوری 300 فقره انشعاب غیرمجاز در سه ماهه نخست سالجاری

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 16 مرداد,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان در نشست خبری گفت: جمع آوری 300 فقره انشعاب غیرمجاز در سه ماهه نخست سالجاری

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در نشست خبری با اعلام خبر فوق گفت: در سه ماهه نخست سالجاری 300 فقره انشعاب غیرمجاز در استان جمع آوری شده است و در صورت جمع آوری تمام انشعابات غیرمجاز می توان بحران آب را کنترل کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان زنجان، رضا کابلی تعویض کنتورهای خراب در استان را یکی دیگر از عوامل کنترل بحران آب دانست و افزود: از 102 هزار کنتور آب موجود در روستا‌های استان، 10 تا 15 هزار کنتور خراب در سطح استان وجود دارد که با تعویض این کنتور ها میتوان از هدر رفت آب جلوگیری کرد.

این مقام مسوول با اشاره به  کاهش 50 درصدی میزان هدررفت آب در مقایسه با سال 95 تصریح کرد: در سال گذشته 641 هزار و 221 مترمکعب کاهش هدررفت آب به روش های مختلف در استان داشتیم. 

وی افزود: در هفته وقف امسال کنفرانس خیرین آب با حضور 150 خیر در زنجان برگزار خواهد شد که در این کنفرانس از شماره حساب خیرین آب نیز رونمایی خواهد شد.

کابلی بحران آب در کشور و استان را بسیار جدی دانست و خاطر نشان کرد: کمبود منابع آب و کاهش بارش نزولات جوی، برداشت بی رویه از منابع زیرزمینی، وجود چاه های غیرمجاز و تاسیسات فرسوده موجب تشدید بحران آب در استان شده است.

 وی افزود: 121 روستای استان زنجان با بحران آب مواجه هستند و تلاش همکاران ما در شرکت آبفار استان زنجان این است که مشکل آب این روستاها با برنامه مدون و شفاف حل شود.

این مقام مسوول با اشاره به نقش و تاثیر رسانه ها  در اطلاع رسانی در حوزه آب خاطرنشان کرد: با اطلاع رسانی درست و جلب رضایت مردم بسیاری از مشکلات حل می شود. 

کابلی اعتبارات تخصیصی برای حل مشکل روستایی ها را کافی ندانست و گفت: در استان زنجان مشکل آب شرب مردم از طریق جذب به موقع اعتبارات عمرانی قابل حل است ولی به جهت بحران اقتصادی حاکم بر کشور، اعتبارات تخصیصی کفاف حل مشکل آب روستایی را نمیدهد. 

وی با اشاره به اینکه از سال 92 سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تامین آب شرب مردم در روستا در دستور کار شرکت قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: در این صنعت با توجه به پراکنده بودن تاسیسات، شرکت شاهد عدم رغبت سرمایه گذاران شده است؛ از این‌رو تنها راه مشارکت خیرین و  مشارکت های مردمی است. 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه کیفیت آب اصلی ترین اولویت شرکت است، تصریح کرد: با توجه به ماموریت های ابلاغی شرکت، آبفار استان زنجان تامین آب شرب سالم به مشترکین را در دستور کار خود قرار داده است. 

کابلی با بیان اینکه 595 روستا با 104 هزار مشترک در استان زنجان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است، تصریح کرد: شاخص بهره مندی استان زنجان را 81.8 درصد برشمرد. 

وی با بیان اینکه 720 منبع تامین آب شامل قنات، چشمه و چاه وجود دارد که هرسه، منبع پایداری محسوب نمی شود، افزود: 332 حلقه چاه و 387 چشمه و قنات در استان زنجان وجود دارد که تحت تاثیر شرایط جوی قرار میگیرد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: تعداد مخازن آب استان 591 باب با ظرفیت 81 هزار و 550 هزار مترمکعب و 102 هزار فقره انشعاب است. 

وی طول خطوط خط انتقال استان را 2435 و شبکه توزیع را 3978 عنوان کردو گفت: تعداد ایستگاه های پمپاژ آب استان  357 باب با ظرفیت118 مترمکعب است.

 کابلی با بیان اینکه به دنبال جمع آوری انشعابات غیرمجاز در روستاها هستیم، افزود: امسال طبق برنامه ریزی انجام شده 2 هزار انشعاب غیرمجاز جمع آوری خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان با اشاره به شروع پروژه 218 روستا با مشارکت مردمی تصریح کرد:  از این تعداد 141 پروژه آب رسانی به پایان رسیده و 35 پروژه در حال اجرا است. 

وی افزود: آبرسانی به 218 روستا با اعتبار 29 میلیارد تومان برآورد شده است که سهم مشارکت شرکت آب فاضلاب روستایی استان 14 میلیارد تومان، مشارکت های مردمی 50 درصد و مابقی از اعتبارات دولتی تامین می شود.

 

 

 

Print

تعداد نمایش ها (173)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان