جزئیات مطلب

مدیر عامل آبفار استان زنجان خبر داد: 3 روستای شهرستان خدابنده از بحران آب خارج شد

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 22 مرداد,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
مدیر عامل آبفار استان زنجان خبر داد: 3 روستای شهرستان خدابنده از بحران آب خارج شد

مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان گفت: با همکاری اداره آبفار شهرستان خدابنده و مشارکت مردم روستاهای زواجر، گوندره و لاچوان با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال از بحران کم آبی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت آبفار استان زنجان، رضا کابلی با اشاره به مشارکت اهالی در پروژه روستای لاچوان افزود: روستای لاچوان از توابع شهرستان خدابنده با یک هزار و 914 نفر جمعیت و 558 خانوار  با بحران آب مواجه بود با انجام عملیات لایروبی قنات، تعمیر ایستگاه و خرید برق با مشارکت اهالی روستا و همکاری امور آبفار شهرستان مشکل کمبود آب شرب روستا مرتفع گردید.

وی افزود: در روستای زواجر نیز برای حل مشکل کم آبی روستا، با حفر یک حلقه چاه عمق به عمق 85 متر، احداث خط انتقال به طول 2 کیلومتر و مرمت موتور خانه، 261 خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی به میزان لازم بهره مند شدند.

کابلی با اشاره به حل بحران آب 270 خانوار در روستای گوندره، خاطر نشان ساخت: برای حل بحران آب در این روستا 2 کیلومتر از شبکه توزیع که دچار فرسودگی بود اصلاح گردید.

 لازم به ذکر است از ابتدای سال در راستای حل بحران کم آبی در سطح روستاهای استان زنجان، 60روستا در برنامه کاری شرکت آبفار قرار گرفت که تاکنون 12 روستا از وضعیت بحران و تنش آبی خارج گردیدند.

Print

تعداد نمایش ها (179)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان