جزئیات مطلب

مدیر عامل آبفار استان زنجان گفت : سهولت آب رسانی با حمایت خیرین

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 23 آبان,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
مدیر عامل آبفار استان زنجان گفت : سهولت آب رسانی با حمایت خیرین

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان گفت: پشتیبانی بلند مدت مردم باعث می‌شود تا به مرور با خودیاری خود مردم  در تمام روستاهای استان زنجان هیچ گونه مشکل آب شرب سالم نداشته باشیم .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، خاتمی نماینده مردم شهرستان های ایجرود و ماهنشان در مجلس اسلامی به همراه رضا کابلی مدیرعامل شرکت آبفار و هیئت همراه از پروژه مشارکتی روستای نکتو بخش حلب از توابع شهرستان ایجرود بازدید کرد.

رضا کابلی با حضور در بین اهالی روستا با بیان اینکه بحث مشارکت مردم در طرح های آبرسانی حرکت مثبت و خوبی است، گفت : حوزه کاری آبفار بسیار گسترده است و هزینه بسیاری می‌طلبد و هدف این است که بخشی از مشکلات آب شرب روستاهای استان با کمک مردم حل شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدایی سال 92 تاکنون 149 روستا با اعتباری بالغ بر 290 میلیارد ریال با مشارکت مردم از نعمت آب شرب سالم بهره مند شده اند، افزود : در حال حاضر پروژه آبرسانی 47 روستا در سطح استان با مشارکت مردم در برنامه کاری است که از این تعداد 20روستا به اتمام رسیده و مابقی در حال انجام می باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: در 8 روستای بخش حلب شهرستان ایجرود با اعتبار یک میلیارد تومان و با مشارکت مردم، دهیاری و شرکت آبفار اجرای طرح آبرسانی صورت گرفته است.

کابلی احداث و اصلاح خط انتقال به طول 11 کیلومتر، تعمیر و احداث شبکه توزیع به طول 13.5 کیلومتر را از فعالیت های انجام گرفته در این پروژه ها برشمرد و اظهار داشت: احداث 2 رشته قنات، حفر 2 حلقه چاه عمیق و دستی، نصب پمپ خورشیدی، احداث موتورخانه، خرید برق و ساخت یک باب مخزن ذخیره 300مترمکعبی از دیگر اقدامات صورت گرفته برای اتمام پروژه های آبرسانی این روستاها بوده است .

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان در ادامه افزود: اعتبارریالی هزینه شده در این پروژه های مردمی رقمی بالغ بر 1میلیارد تومان تومان می باشد که با مشارکت مردم 500میلیون تومان صرفه جویی صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه برکت مشارکت مردم در حوزه آبرسانی مهم تر است ، خاطرنشان کرد: روستاییان با هر میزان کمک می‌توانند در این امر خیر مشارکت کنند .

در ادامه نماینده مردم شهرستان های ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی پروژه آبرسانی روستای نکتو را حاصل مشارکت بالای اهالی روستا دانست و گفت: مشارکت بالا نشان می دهد که مردم در هر عرصه هم صاحب حق و هم صاحب حرکت می باشند.

خاتمی افزود: برای تقویت روحیه مشارکت قوی مردم، مسئولین باید عملکردی شفاف همراه با صداقت و درستکاری داشته باشند.

Print

تعداد نمایش ها (310)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان