جزئیات مطلب

کنترل و کاهش هدررفت ظاهری با نصب کنتور حجمی هوشمند در مبادی تولید آب

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 13 بهمن,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
1/0
کنترل و کاهش هدررفت ظاهری با نصب کنتور حجمی هوشمند در مبادی تولید آب

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، رضا کابلی با اعلام خبر فوق گفت: دقت بالا در ثبت اطلاعات حجم آب عبوری، امکان پایش تولیدات آب و تحویل آن به روستاهای تحت پوشش به صورت روزانه، امکان شناسایی روزهای عدم یا کاهش تولید به صورت غیر معمول و در نتیجه بررسی صحت عملکرد تاسیسات برقی و مکانیکی قبل از بروز خسارات اساسی وارده به تاسیسات از مزایای نصب این سیستم می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان در ادامه افزود: طی 2 سال گذشته 184 مورد کنتور حجمی مجهز به سیستم قرائت از راه دور، با اعتباری بالغ بر 7006 میلیون ریال، در تاسیسات آبرسانی نصب گردیده است.

این مقام مسئول یادآور شد: در حال حاضر با نصب این سیستم در محل تحویل آب به شهر ارمغانخانه، امکان قرائت روزانه کنتور از راه دور فراهم گردیده و همین امر موجب کاهش حجم آب بدون درآمد و کنترل هدررفت ظاهری ناشی از خطای اندازه گیری کنتور قبلی گردیده است.

وی خاطر نشان ساخت: با تعویض کنتورهای قبلی شهر ارمغانخانه، رقم واقعی قرائت کنتور از 450 مترمکعب به 650 متر مکعب در روز افزایش یافته و درآمد شرکت ماهانه 12 میلیون ریال افزایش خواهد یافت که در اثر خطای دستگاه اندازه گیری از دست می رفت.

کابلی تصریح کرد: نصب این سیستم موجب کاهش هزینه قرائت کنتورهای حجمی به صورت حضوری و میدانی توسط پیمانکاران یا آبداران به میزان سالانه 100 میلیون ریال می گردد.

کابلی تصریح کرد: قرائت ناصحیح قاریان کنتورهای حجمی در سنوات گذشته سبب غیر واقعی بودن آمارهای مربوط به تولید و هدررفت ظاهری شده و برآوردهای طراحی و تولید حجم آب و نیاز آبی را با مشکل مواجه می نماید که با نصب این سیستم جدید، هدررفت ظاهری به علت دقت بالای قرائت کنتور و جلوگیری از خطای انسانی موجود در این زمینه، کاهش قابل توجهی می یابد.

Print

تعداد نمایش ها (986)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان